fonobi shape-1

Fonobi, telefon tamiri konusunda uzmanlaşmış bir servis olarak, yıllardır müşterilerimize güvenilir ve hızlı çözümler sunmaktayız. Teknolojiye olan tutkumuzla, arızalı cihazlarınızı ilk günkü haline getiriyoruz.

Gönderim, Teslimat ve İade KoşullarıSiparişini verdiğim ürünler için Gönderim Ücreti Ödeyecek miyim ?
 • Talep Formunu oluşturduktan sonra sitemizde bulunan adrese alıcı ödemeli yani ücretsiz olarak kargonuzu gönderecekiniz. Onarım işlemleri bittikten sonra biz tekrardan ürününüzü ÜCRETSİZ bir şekilde size tekrardan kargosunu yapacağız. 


Gönderim ve Teslimat 

Cihazınızın tamir işlemleri başladıktan sonra ekran, batarya, şarj soketi, hoparlör, mikrofon, iç kulaklık (ahize) gibi arızalar 30 ila 45 dakika civarında tamamlıyoruz. Bu tarz işlemlerde aynı gün Kargo imkanı sunuyor. Öncelikli amacımız aynı gün içinde tamiri gerçekleştirmek ve size teslim etmektir. Anakart/entegre işlemleri ise detaylı ve titiz bir çalışma gerektirdiğinden tamir işlemi 1 ila 3 iş günü arasında değişmektedir. Sonuç olarak ekran, batarya, şarj soketi, hoparlör, mikrofon, iç kulaklık (ahize) gibi arızalar için teslim süresi 3-5 gün anakart arızları için teslim süresi 6-7 iş günüdür.


Satın aldığım ürünü geri vermek istiyorum. Ne yapmalıyım?
 • Aldığınız ürünlerden herhangi bir sebeple memnun kalmazsanız siparişinizin size ulaştığı günü takip eden 14 gün içerisinde ürünün faturası ile birlikte belirtilen kriterler çerçevesinde iadesini gerçekleştirebilir, yeni ürünle değiştirebilir veya para iadesi alabilirsiniz. Bunun için  www.fonobi.com ’a kullanıcı adınız ve şifrenizle beraber giriş yaparak iadesini yapmak istediğiniz ürün ya da ürünler için iade talebi oluşturmanız gereklidir. Talebinizi oluştururken mutlaka bir iade nedeni belirtiniz. İade edeceğiniz ürünü orijinal ambalajında ve tüm aksesuarlarıyla birlikte hazırlayınız, siparişinizi teslim eden kargo firmasının en yakın şubesine giderek ürünü karşı ödemeli olarak geri gönderebilirsiniz. Faturasız gönderilen iade ve değişim ürünleri tarafımızca kabul edilmeyecektir. 
 
 • İadenizi gönderdikten sonra, kargo firmasının sizinle paylaşmış olduğu gönderi kodunuzu ve iadenizin nedenini bize  info@fonobi.com ’a e-mail atarak gönderiniz. 
 • Satın alınan ürünlerin "Cayma Hakkı" dahilinde iade edilebilmesi için satın alınan ürünün orijinal kutusunda ve içerisinde bulunan ambalajlara zarar verilmemiş olması, faturasının ve tüm tamamlayıcı aksesuarlarının ürün ile birlikte hasarsız ve eksiksiz gönderilmesi gerekmektedir. Müşteri onayı verilmiş ürünler için "Cayma Hakkı" dahilinde iade alınmaz.
Hangi ürünleri iade edemiyorum?
İade talebinizin kabul edilmesi için gönderilen ürünün paketinin hasar almamış, ürünün kullanılmamış ve zarar görmemiş, kutusunun açılmamış ve herhangi bir montaj işlemi gerçekleştirilmemiş olması gerekmektedir. 
İade talebinizin geçersiz kabul edileceği durumlar; 
 • Satışa sunulandan farklı olarak üzerinde değişiklik yapılan ya da cihaza montajı yapılıp sökülen ürünlerde iade kabul edilmemektedir.
 • Kullanıcı hatası (düşme, kırma vb.) ile hasar gören ürünlerde iade alınamamaktadır.
 • Ürünün orijinal kutusu, orijinal ambalajının bozulmamış, faturasının, tüm aksesuarlarının mevcut olması gerekmektedir. Aksi halde iade işlemi gerçekleştirilemeyecektir.
İade etme süresi kaç gündür?
 • Ürününüz size teslim edildiğinden itibaren iade etme süreniz 14 gündür.
Satın aldığım ürünü iade ettikten sonra, kullandığım kuponlarım hesabıma geri yüklenir mi?
 • Siparişinizde kullandığınız indirim kuponu varsa, iade işlemi dolayısıyla kupon kodunuz tekrar aktif olmamaktadır.
Siparişim iptal edildiğinde param nasıl ve ne kadar sürede iade edilir?
 • Tarafınıza ulaşmış siparişlerin iptali ve iadesi ürünler Satıcı’ya geri ulaştıktan sonra 1-3 iş günü içinde, ödemenin gerçekleştirildiği şekilde yapılmaktadır. Kredi kartı ile ödemesi yapılan siparişlerin iadesi, ödeme yapılan kredi kartına 1-7 iş günü içinde yapılmaktadır.
Satın aldığım ürünleri değiştirmek istiyorum. Ne yapmalıyım?
 • Memnun kalmadığınız veya herhangi başka bir neden ile değiştirmek istediğiniz ürünler için 14 gün boyunca değişim hakkınız bulunmaktadır. Değişim, stoklarda bulunan ürünler ile sınırlıdır. Konu ile ilgili olarak  info@fonobi.com´a mail atabilirsiniz.
Aldığım ürün hasarlı / arızalı çıktı. Ne yapmalıyım?
 • Tüm ürünler orjinal plastik kutu ve ambalajında taşımadan zarar görmeyecek şekilde kargolanır. Tüm ürünlerimiz sağlam ve çalışır olarak gönderilmektedir. Herşeye rağmen kargo kaynaklı bir arıza ve hasar durumuna karşı siparişiniz teslim edilirken mutlaka kargo görevlisinin yanında paketi kontrol ediniz, ürünün kusurlu olduğu durumlarda teslim almayıp,  kargo görevlisinden tutanak tutmasını isteyiniz. 
  www.fonobi.com ´den aldığınız ürün hasarlı veya arızalı ise ve teslimat esnasında tutanak tutulduysa, ürüne onay vermeyiniz ve iade talebi oluşturunuz. 14 gün içinde ürünü iade edebilir, paranızı geri alabilirsiniz.
Gelen ürünler ile verdiğim sipariş aynı değil. Ne yapmalıyım?
 • Ürünü iade süresi içerisinde tarafımıza göndermeniz halinde, gerekli kontroller yapılarak müşteri hizmetlerimiz konu ile ilgili olarak tarafınıza gerekli bilgi dönüşünü en kısa zamanda sağlayacaktır ve ürün/ürünlerin değişimi yapılacaktır. Ürün/ürünlerin tedarikçi firma stoklarında olmaması durumunda siparişiniz iptal edilerek para iadesi işlemi gerçekleştirilecektir.

ONARIM İŞLEMLERİ

Süreç Nasıl İşler?

Fiyatları öğren

01. Fiyatları öğren

Şeffaf politikamız sayesinde cihazımı tamir et sayfamızdan cihazınızın onarım fiyatları hakkında ön bilgiye sahip olun.

Formu doldur

02. Formu doldur

Teknik destek servis formu sayfamızdan gerekli bilgileri doldurun. Söz veriyoruz 2 dakikadan fazla sürmeyecek.

Paket & Kargo

03. Paket & Kargo

Cihazının güvenle taşınacağı şekilde paketlemesini yap. (bknz: Cihaz paketleme) Servis form kodunu yazmayı unutma.

Ödeme & Teslimat

04. Ödeme & Teslimat

Süreç boyunca cihazın durumunu öğrenebilir, ve teknisyenlere soru sorabilirsin. tüm bilgilendirmeler burada olacak.